Visos kategorijos

Naujienos

Pagrindinis> Naujienos

Kodėl Kinijos 5G technologija pirmauja pasaulyje?

Laikas: 2022-07-17 Pataikymai: 30

Pagrindinė priežastis, kodėl Kinijos 5G technologija pirmauja pasaulyje, yra ta, kad 5G yra mobiliojo ryšio sistema, daugiausia pagrįsta TDD. TDD iš tikrųjų nėra dominuojantis 3 ir 4G eroje, tačiau ši situacija visiškai pasikeitė 5G eroje, o pagrindinės 5G dažnių juostos yra TDD. Pagrindinė priežastis, kodėl 5G sutelks dėmesį į TDD dažnių juostą, yra ta, kad aukštam 5G našumui reikia per daug belaidžio spektro išteklių. 5G kelia aukštesnius sistemos našumo reikalavimus ir didesnį atsisiuntimo greitį, kuris gali priimti vartotojus.

Tačiau norint pasiekti tokį sistemos veikimą, svarbiausias dalykas yra tai, kad 5G naudoja didesnį belaidžio ryšio spektrą. Sub-6G atveju jis gali palaikyti vieną 100Mhz nešlio dažnį, o milimetrinių bangų dažnių juostoje gali palaikyti ne daugiau kaip 400Mhz. Belaidžio spektro ištekliai yra riboti ir neatsinaujinantys ištekliai, be Kinijos, juos reikia parduoti aukcione, o kaina yra labai didelė.

FDD reikalingi suporuoti radijo dažniai, kuriuos sunku rasti, o operatoriams juos įdiegti per brangu. Be to, kalbant apie belaidžius komponentus, labai sunku sukurti duplekserį, kad būtų pasiektas didelis pralaidumas ir maža apsauginė juosta. Be to, norint pasiekti didelės spartos našumą, viena iš svarbiausių 5G technologijų yra Massive MIMO, kuri akivaizdžiai yra draugiškesnė TDD. Tačiau norint pasiekti tokį sistemos našumą, svarbiausias dalykas yra tai, kad 5G naudoja didesnį belaidžio ryšio spektrą. Sub-6G atveju jis gali palaikyti vieną 100Mhz nešlio dažnį, o milimetrinių bangų dažnių juostoje gali palaikyti ne daugiau kaip 400Mhz. Belaidžio spektro ištekliai yra riboti ir neatsinaujinantys ištekliai, be Kinijos, juos reikia parduoti aukcione, o kaina yra labai didelė. FDD reikalingi suporuoti radijo dažniai, kuriuos sunku rasti ir per brangu

operatoriams įdiegti. Be to, kalbant apie belaidžius komponentus, labai sunku sukurti duplekserį, kad būtų pasiektas didelis pralaidumas ir maža apsauginė juosta. Be to, norint pasiekti didelės spartos našumą, viena iš svarbiausių 5G technologijų yra Massive MIMO, kuri akivaizdžiai yra draugiškesnė TDD.


Ankstesnis: Kas yra pasyvieji įrenginiai?

Kitas : Kinijos 5G technologija pirmauja pasaulyje 10–11 mėnesių